Večerní škola Medipet Vás srdečně zve na webinář pro chovatele:

Hluchota psů a koček

Registrace na webinář >>

Detaily webináře:

Co vás čeká

Vrozená hluchota patří mezi dědičné vady psů a koček. Chovatelé se snaží včasnou diagnostikou štěňat a vyřazováním pozitivních jedinců hluchotu v chovech eliminovat.

U dospělých zvířat se setkáváme s hluchotou získanou. Může být spojena se stářím, ušními chorobami nebo třeba s podáním ototoxických léčiv.

Jaký má význam sluch v životě psů, jak se hluchota diagnostikuje, která jsou nejčastěji postižená plemena, jak se postižení jedinci projevují, diagnostikují a někteří i léčí, o tom všem Vás bude informovat odborný garant Veterinární kliniky Medipet v oborech neurologie a léčba bolesti

Zajímavost webináře: Soutěž o ceny formou otázek z probírané problematiky.

Program webináře | Čtvrtek 9.3.2022 v 18.30h

  • 18.30 - 19.15 Význam sluchu v životě psů a koček, rozdíly. Základy neurofysiologie sluchu. Hluchota - typy, diagnostika, dotčená plemena.
  • 19.15 - 19.25 Přestávka, představení krmiv Calibra
  • 19.35 - 19.55 BAER test - základní principy moderního vyšetření sluchu. Vlastní praktické provedení testu.
  • 19.55 - 20.30 Diskuze s chovateli

Webinář povede:

  • MVDr. Lubomír Sojka, GPCert (WVA&CPM)
  • Veterinární klinika Medipet

Dr. Lubomír Sojka je certifikovaný veterinární lékař pro léčbu chronické bolesti a akupunkturu zvířat. Postgraduální studium v rámci ESVPS absolvoval pod vedením Dr. Samanthy Lindley ve Skotsku. Zakončil jej úspěšným složením zkoušek v roce 2016. V současnosti vede specializovanou ambulanci léčby bolesti v rámci Veterinární kliniky Medipet ve Zlíně. Více informací zde >>

Cena webináře: chovatelé 290 Kč, studenti 50 Kč
V případě dotazů volejte: +420 577 222 737