Večerní škola Medipet vás srdečně zve na webinář vzdělávacího cyklu akutní příhody pacientů malých praxí tentokrát na téma:

Hematologie a biochemie pro každou praxi

Program Večerní školy Medipet r. 2021

Registrace na webinář >>

Detaily webináře:

Co vás čeká

Webinář Vám přinese praktické rady pro provádění a interpretaci hematologického a biochemického vyšetření krve v praxích malých zvířat.

Jak vytěžit maximum informací z hematologického vyšetření? Co všechno můžeme rozlousknout sami, pokud máme mikroskop? V čem nám může in-house analyzátor "lhát"? Jaká nová diagnostická doporučení máme a jak nám usnadní život? Těmto i dalším zapeklitým dotazům z praxe bude věnována první přednáška.

Druhá přednáška bude rozdělena na 9 krátkých bloků věnovaných konkrétním problematickým oblastem v rámci biochemického vyšetření. Od základních otázek ("co se vzorkem odebraným v pátek večer?"), přes připomenutí rutinních parametrů ("proč má pes azotemii?", "je to hypothyreóza?", "pankreatická lipáza = pankreatitida?") až po specifická dilemata každodenního veterinárního života ("je dávka trilostanu dobrá?", "kastrovaný nebo kryptorchid?")

Zajímavost webináře: Vychytávky z laboratorní diagnostiky, které Vám usnadní rozhodování.

Program webináře | Čtvrtek 10.6.2021 v 18.30h

Webinář povede:

  • MVDr. Ivana Váňová, PhD.

Absolventka Veterinární a farmaceutické univerzity Brno (2010). V roce 2013 obhájila titul Ph.D. v oboru fyziologie a farmakologie, kde se věnovala problematice septických a akutních stavů u psů. Od roku 2017 spolupracuje jako odborný konzultant s veterinární laboratoří Laboklin. Publikovala řadu článků zaměřených na klinickou patologii ve vědeckých odborných časopisech, je autorkou či spoluautorkou desítek konferenčních příspěvků. Pravidelně se účastní konferencí klinické patologie a je členkou Evropské společnosti klinické patologie.

Cena webináře: veterinární lékaři 500 Kč, studenti zdarma
V případě dotazů volejte: 577222737