Certifikace ISO 9001

Co to je?

Certifikace Veterinární kliniky Medipet na normu ISO 9001 a Veterinární standardizované postupy ČAVLMZ potvrzuje plnění těchto norem.

ISO 9001 je mezinárodně uznávaná norma zaměřená na řízení kvality. Splněním jejich požadavků deklarujeme, že spokojenost klientů naší kliniky bereme vážně a že naše služby v oblasti poskytování veterinární péče máme zájem trvale rozvíjet a zlepšovat.

Veterinární standardizované postupy ČAVLMZ jsou vlastní pracovní postupy a systém řízení ve veterinární péči o malá zvířata. Vychází ze standardů Americké asociace veterinárních nemocnic (AAHA).

Čeho se to týká?

Norma ISO 9001 jako referenční model pro nastavení základních řídících procesů pomáhá neustále zlepšovat kvalitu poskytovaných služeb a spokojenost zákazníků. Využívá procesní přístup, který zahrnuje cyklus PDCA – plánuj, dělej, kontroluj, jednej:
  • Akutní ulcerativní keratitis

Hlavními principy řízení podle ISO 9001 jsou:

Veterinární standardizované postupy ČAVLMZ zahrnují tyto oblasti:

  • Akutní ulcerativní keratitis

Kdo provedl certifikační audit?

Certifikační audit Veterinární kliniky Medipet provedla společnost BUREAU VERITAS CERTIFICATION, která je oficiálně uznávána u více než 35 národních akreditačních úřadů v celém světě pro poskytování certifikačních služeb podle ISO 9001 včetně českého institutu pro akreditaci.

Bureau Veritas Certification je vedoucí světovou certifikační společností s více než 60.000 certifikovanými organizacemi po celém světě.

Disponuje po celém světe více jak 2 000 kvalifikovanými auditory s hlubokými znalostmi a zkušenostmi z různých organizací; čeští auditoři Bureau Veritas Certification jsou součástí tohoto týmu a podílejí se na řadě mezinárodních projektů Bureau Veritas Certification.

Proč jsme se certifikovali?

Certifikace Veterinární kliniky Medipet je přirozeným vyústěním naší dlouholeté snahy poskytovat stále lepší služby a veterinární péči na nejvyšší úrovni.

Některé veterinární standardy jsme jako jedni z prvních v ČR zaváděli do provozu Veterinární kliniky Medipet už v roce 2004. Od roku 2012 v rámci přípravné skupiny a následně na půdě Certifikační sekce ČAVLMZ jsme standardizované pracovní postupy vytvářeli i pro ostatní zájemce – členy ČAVLMZ. Nakonec jsme převzali a adaptovali standardizované postupy Americké asociace veterinárních nemocnic AAHA a zaštítili je normou ISO 9001.

Od roku 2016 je používáme v plném rozsahu (interní audit ČAVLMZ). 25. července 2019 jsme úspěšně absolvovali certifikační audit společností Bureau Veritas Certification. Za nezištnou pomoc v celém procesu vytváření a přípravy systému certifikace veterinárních praxí pod hlavičkou ČAVLMZ patří velký dík MVDr. Martě Mikuláškové, společnosti ITC a ing. Dušanovi Shejbalovi, ing. Pavle Jurigové a společnosti Bureau Veritas Certification.