VETERINÁRNÍ KLINIKA MEDIPET

PRAXE PRO MALÁ ZVÍŘATA ZLÍN

Česky English Deutsch

Pohotovostní služba:

577 222 737

Team Veterinární kliniky Medipet Zlín

MVDr. Jiří Jahoda

MVDr. Jiří Jahoda Ukončil Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně v roce 1993. Pak nastoupil jako veterinární lékař - asistent na soukromé veterinární klinice MVDr. Milana Snášila, CSc. V roce 1995 založil Veterinární ordinaci Medipet. Specializuje se na chirurgii a ortopedii. Je členem České asociace veterinárních lékařů malých zvířat (ČAVLMZ), Evropské společnosti veterinárních ortopedů a traumatologů (ESVOT) a Klubu posuzovatelů DKK a DKL KVL ČR. Publikuje odborné práce v časopise Veterinářství, pro chovatelskou veřejnost v časopisech Pes - přítel člověka, Svět psů a Zdraví zvířat, přednáší pro veterinární lékaře a veterinární techniky. Od roku 2005 je členem redakčních rad časopisů Veterinářství a Veterinární klinika. Měsíční stáže absolvoval na Veterinární univerzitě v Gentu, Belgie, a soukromé veterinární klinice v Gosportu, Velká Británie. Praktické kurzy v oboru ortopedie absolvoval v Davosu, Švýcarsko (vnitřní fixace zlomenin), Mnichově, SRN (dysplazie lokte) a Bojnici SR (vnější fixace zlomenin).

 • V roce 2000 se zúčastnil Světového veterinárního kongresu WSAVA v Amsterdamu, Holandsko.
 • V letech 1996, 1998, 2000, 2002, 2004 a 2008 se účastnil ortopedických kongresů ESVOT v Mnichově, Německo.
 • V roce 2004 absolvoval praktický lékařský kurz "Rehabilitace psa" pod vedením prof. Millise a Dr.Tailora v Tampě (Florida - USA), kde se též zúčastnil 71.výročního zasedání Americké Asociace veterinárních nemocnic (AAHA).
 • V květnu 2005 se zúčastnil světového kongresu Světové asociace veterinářů malých zvířat WSAVA v Mexiku.
 • V roce 2006 shrnul v odborné publikaci výsledky provedených denervací kyčelních kloubů, které Veterinární klinika Medipet začala v ČR provádět jako první.
 • V roce 2008 v Mnichově absolvoval praktický kurz TightRope CCL Technique (nová chirurgická procedura v léčbě ruptury předního zkříženého vazu u psa) pod vedením Jamese Cooka (USA).
 • V březnu 2009 se zúčastnil kongresu Americké asociace veterinárních nemocnic (AAHA) ve Phoenixu (Arizona - USA).
 • V září 2010 se zúčastnil Světového veterinárního ortopedického kongresu v Bologni - Itálie.
 • V září 2011 se zúčastnil kongresu VEPRA (The Veterinary European Physical Therapy and Rehabilitation Association) Poranění míchy - fyzioterapie a rehabilitace ve Varšavě (Polsko).
 • V květnu 2012 absolvoval ve Vídni artroskopický workshop Arthroscopy advanced pod vedením dr. Briana Beale (USA) a dr. Ulrich Rytz (CH).
 • V září 2012 se zúčastnil 16. kongresu Evropské společnosti veterinární ortopedie a traumatologie v Bologni - Itálie.
 • V listopadu 2012 se zúčastnil praktického kurzu Artroskopie psa pod vedením Bernadette van Ryssen v Cremoně - Itálie.
 • V září 2013 se na setkání ESVOT ve Vídni zúčastnil praktických kurzů chirurgické léčby ruptury předního zkříženého vazu kolenního kloubu TTA Rapid pod vedením dr. Yvese Samoye a kurzu MMP pod vedením prof. Malcolma Nesse.
 • 20.-23. března 2014 se zúčastnil Výroční konference Americké asociace veterinárních nemocnic (AAHA) v Nashvillu (Tennessee - USA)
 • 2.-4. října 2014 se zúčastnil 17. kongresu ESVOT v Benátkách, Itálie, kde také absolvoval praktický kurz CBLO (stabilizace kolenního kloubu psa Cora Based Leveling Osteotomy) pod vedením prof. Dona Hulse.
 • V březnu 2015 uspořádal ortopedický kongres ve Zlíně s prof. Dr. Peterem Böttcherem, DECVS. Jednalo se o artroskopický workshop pro pokročilé a seminář o nejnovějších poznatcích u osteoarthritis psů a koček
 • Na podzim 2015 byl zvolen za člena prezidia České asociace veterinárních lékařů malých zvířat.
 • V září 2016 se zúčastnil kongresu ESVOT v Londýně (GB)
 • V říjnu 2016 absolvoval na Animal Clinic Praha praktický kurz Stabilizace kolenního kloubu psa metodou TPLO pod vedením Massima Petazzoniho, DVM.
 • V listopadu 2016 absolvoval praktický kurz Osteotomie v oblasti kolenního kloubu psa pod vedením dr. Jana Hnízda a Massima Petazzoniho, DVM.

MVDr. Petra Maňásková

MVDr. Petra Maňásková V roce 2002 ukončila studium na Gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Od téhož roku nastoupila na Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně, kterou úspěšně absolvovala v roce 2008. Během studia se v letech 2006 a 2007 účastnila odborných seminářů University Speaker Tour, věnovaným aktuálním tématům ve zdravotní problematice psů a koček. Po ukončení vysoké školy nastoupila na Veterinární kliniku Medipet ve Zlíně. Specializuje se na onemocnění koček a kardiologii. Je členkou Kardiologické sekce České asociace veterinárních lékařů malých zvířat. Publikuje a přednáší pro odbornou i chovatelskou veřejnost. V roce 2010 absolvovala stáž u kardiologa MVDr. Karla Najmana v nemocnici AA-vet Praha. V roce 2011a 2012 byla spolulektorkou workshopů pro veterinární lékaře Praktická echokardiografie a Praktická dopplerovská echokardiografie.

Je členem Evropské asociace veterinární kardiologie (European Society of Veterinary Cardiology ESVC).

Momentálně na mateřské dovolené.

MVDr. Lenka Plášková

MVDr. Lenka PláškováV roce 2005 ukončila studium na Tauferově SOŠ veterinární v Kroměříži. Poté nastoupila na fakultu veterinárního lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně, kterou úspěšně absolvovala v roce 2011. Od srpna téhož roku začala pracovat na veterinární klinice v Uherském Hradišti. Na veterinární kliniku Medipet nastoupila v dubnu 2012. Zde se specializuje v oboru onkologie a kardiologie. V listopadu 2014 se zúčastnila Onkologického kongresu v Brně. V roce 2015 se účastní několikatýdenního Onkologického kurzu KVL ČR. Kardiologických kongresů se účastnila v Polsku (2015) a Brně(2016).

 

MVDr. Melanie Mošťková

MVDr. Melanie Mošťková Na Veterinární kliniku Medipet nastoupila v roce 2002 coby čerstvá absolventka Tauferovy SOŠ veterinární v Kroměříži. Vedle kurzů asistence při vedení porodu, etologie a nový přístup k pacientům, úloha veterinárního technika v managementu malé praxe, rétorika a komunikace, telefonická komunikace a organizace a způsob práce na recepci, anestetika a anestezie v dubnu 2008 přednášela pro veterinární techniky na semináři v Hradci Králové o rehabilitaci psů po ortopedických operacích. V r. 2008 absolvovala vzdělávací program firmy Hill’s v oblasti výživy psů a koček. Od roku 2008 působila na pozici vrchní sestra. V březnu 2009 se zúčastnila kongresu Americké asociace veterinárních nemocnic (AAHA) ve Phoenixu (Arizona - USA). V září 2009 nastoupila na denní studium Fakulty všeobecného veterinárního lékařství na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. V březnu 2014 se zúčastnila Výroční konference Americké asociace veterinárních nemocnic (AAHA) v Nashvillu (Tennessee - USA). Studium na VFU úspěšně zakončila v červnu 2015. Během studia absolvovala řadu dalších stáží a vzdělávacích aktivit převážně v oblasti oftalmologie malých zvířat, včetně státnicové praxe u MVDr. Jiřího Beránka v Pardubicích. V roce 2016 se zúčastnila kongresu Evropské školy veterinárních oftalmologů (ECVO) v Budapešti a kongresu pořádaným ESVO v Toulouse. V roce 2016 absolvovala také řadu jiných seminářů, např. Interpretace intraorálního RTG. Každoročně se účastní konferencí České asociace veterinárních lékařů (ČAVLMZ). V roce 2017 se zúčastnila semináře Management veterinární praxe, Imunitně zprostředkované choroby, Anesteziologický seminář a workshopů Onemocnění a chirurgie očních víček a jejich řešení a Kraniofaciální chirurgie u drobných savců. Dále pak absolvovala odborný program České společnosti veterinárních stomatologů ve Křtinách - Stomatologické jaro 2017 a webinář Juvenilní stomatologie. Ze zahraničních kongresů pak kongres Evropské školy veterinárních oftalmologů (ECVO) na téma Slepota v Estorilu (Portugalsko).

Je členkou ESVO – European Society of Veterinary Ophthalmology a letos se chystá na kongres pořádaný touto asociací v Petrohradu (Rusko).

Její specializace na Veterinární klinice Medipet je oftalmologie a stomatologie.

MVDr. Lubomír Sojka

MVDr. Lubomír Sojka Promoval na Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno v roce 1998. Pro pacienty Veterinární kliniky Medipet zajišťuje jako certifikovaný specialista léčbu akupunkturou západního typu. Je členem Britské společnosti pro lékařskou akupunkturu (BMAS). Více na http://petneedle.cz/

 

MVDr. Katarína Mikulašková

MVDr. Katarína Mikulašková Studium všeobecného veterinárního lékařství zakončila na Univerzitě veterinárního lékařství a farmacie v Košicích v r. 2016. Pak nastoupila v ordinaci pro malá zvířata u MVDr. Andrejčáka v Ružomberoku. Na Veterinární klinice Medipet působí od února 2017.

 

MVDr. Zdeňka Gajdošová

Na Veterinární kliniku Medipet nastoupila v červenci r. 2017. Předchozí praktické zkušenosti sbírala na klinikách pro malá zvířata ve zlínském regionu.

 

sestra Marcela Miková

sestra Marcela Miková Narodila se v roce 1975 ve Zlíně. Osm let navštěvovala základní školu ve Zlíně, po jejím ukončení nastoupila ke studiu na Střední zdravotnické škole ve Zlíně, obor všeobecná sestra. Po mateřské dovolené pracovala na oddělení chirurgie Baťovy nemocnice, pak v rekondičním studiu ve Zlíně. Na veterinární kliniku Medipet nastoupila v únoru 2008 jako veterinární sestra. Aktivně se zájímá o péči o březí fenky a problematiku porodů.

V roce 2010 absolvovala v Hradci Králové školení pro veterinární techniky Zásady práce na operačním sále. V roce 2011 přednášela pro Českou asociaci veterinárních sester na kongresu Vetfair v Hradci Králové Úloha sestry při příjmu akutního pacienta. V roce 2014 absolvovala odborné školení Laboratorním vyšetření krve psa a kočky v Hradci Králové.

Zúčastnila se semináře v listopadu 2010 v Praze "Ztížený porod u feny a kočky".

exteriérová úprava psů a koček - Jitka Zachová

exteriérová úprava psů a koček - Jitka Zachová

Provádí úpravu srsti všech plemen psů včetně příprav na výstavy a koupání. Mezi její koníčky patří kynologie - stará se fenky francouzského buldočka, jorkšíra, čivavy a hannoverského barváře.

 

recepční Ing. Kristýna Mazurová

ing. Kristýna MazurováV roce 2010 promovala na Univerzitě Tomáš Bati ve Zlíně. Členkou týmu veterinární kliniky MEDIPET se stala v únoru 2015. Zvířátkům se věnuje nejen v práci, ale i ve volném čase. Doma má labradorku Izzy a bígla Indyho.

Na veterinární klinice Medipet působí jako poradce pro výživu psa a kočky.

 

sestra Kristýna Taschová

sestra Vendula Videcká Tauferovu střední odbornou školu veterinární ukončila maturitou v roce 2014. Zkušenosti v oblasti výživy a potřeb pro malá zvířata pak sbírala v prodejně Petcentr. Jako sestra na Veterinární klinice Medipet nastoupila od února 2017.

Má absolvovaný kurz na prodej vyhrazených veterinárních přípravků a léčiv a organizuje jarní a podzimní školku pro štěňata klientů Medipetu.

 

sestra Barbora Fabiánová

sestra Barbora Fabiánová Tauferovu střední odbornou školu veterinární v Kroměříži ukončila v roce 2016. Doma má pudla Bertíka a 4 samičky osmáka degu. Na Veterinární kliniku Medipet nastoupila v dubnu 2017.

 

Veterinární klinika Medipet – to je odbornost prověřená praxí, jsme tu pro Vás a Vaše miláčky od roku 1995.

Veterinární klinika Medipet, Veterina Zlín, veterinární ordinace pro malá zvířata

Broučkova ul. 5395
760 01 Zlín
Česká republika

medipet@post.cz

Veterinární ordinace Medipet
facebook Veterinární klinika Medipet
ČAVLMZ
AAHA
ESVOT
ECVO
ESVC

Veterinární klinika Medipet, Broučkova ul. 5395, 760 01 Zlín, Česká republika

úvod / kontakt / medipet@post.cz