VETERINÁRNÍ KLINIKA MEDIPET

PRAXE PRO MALÁ ZVÍŘATA ZLÍN

Česky English Deutsch

Pohotovostní služba:

577 222 737

Poskytované služby Veterinární klinikou Medipet Zlín

 

Věrnostní program Veterinární kliniky Medipet

Věrnostní program pro stálé klienty naší kliniky. Do tohoto programu automaticky zařazujeme klienty, kteří nás pravidelně navštěvují za účelem léčebné i preventivní činnosti. Očkování a odčervení provedené na našem pracovišti je pro zařazení rozhodující.

Program Vám poskytuje:

  • 10% slevu na očkování
  • 10% slevu na akutní operace
  • 50% slevu na pohotovostní příplatek
  • každé 10. balení krmiva stejné váhy ZDARMA

Veterinární klinika Medipet poskytuje komplexní veterinární péči o malá zvířata ve Zlíně.

Nadstandardně se profiluje v oborech:

  • chirurgie a ortopedie
  • rehabilitace
  • kardiologie
  • oftalmologie
  • dermatologie
  • nemoci koček

Pro tyto obory jsou klienti do ordinace referování např. z Prahy, Brna, Ostravy, Českého Těšína, Třince, Orlové, Karviné, Rožnova pod Radhoštěm, Olomouce, Přerova, Vsetína a Valašských Klobouk.

Nadregionální charakter má také využití stálé veterinární služby. Pro naše klienty jsme na Veterinární klinice přítomni 24 hodin denně 365 dnů v roce.

Komplexní diagnostiku je Veterinární klinika Medipet schopna provádět jednak vlastními metodami přímo na pracovišti (vyšetření parazitologická, serologická, cytologická, krevní sedimentace, močový sediment, glykemie, sonografická, rentgenologická, endoskopická, mikroskopická, alergologická, EKG, hematologická, biochemická, serologická), tak i vazbami s dalšími diagnostickými pracovišti (vyšetření mikrobiologická, histologická, imunologická).

Preventivní péče zahrnuje profylaktický program pro mladá zvířata, odčervení, vakcinace, péči o chrup, sledování geriatrického pacienta, preventivní prohlídky.

Terapeutický záběr kliniky sahá od běžných ambulantních ošetření infekčních i neinfekčních onemocnění až po náročná vysoce specializovaná ošetření v chirurgii a ortopedii (chirurgické zákroky volby - kastrace, ošetření chrupu, ošetření poranění, laseroterapie, operace orgánů dutiny břišní, operace akutních stavů - torze žaludku, císařské řezy, stavy střevní neprůchodnosti, ucpání močových cest, kloubní operace, operace zlomenin vnitřní i vnější fixací s preferencí biologické léčby fraktur, operace páteře), oftalmologii (operace víček, poranění oční koule a adnex, operace rohovky, léčba akutních stavů oka), kardioologii (vedení pacientů s chronickým srdečním selháním, s dilatační kardiomyopatií, s poruchami srdečního rytmu), dermatologii (stavy neodpovídající na předešlou léčbu, léčba alergií, desenzibilizace) a v oblasti nemocí koček.

Výsledky své práce uveřejňují veterinární lékaři Medipetu formou přednášek a publikací pro odbornou i chovatelskou veřejnost. V propagaci kliniky v celostátním měřítku hrají významnou roli každoročně pořádané zlínské semináře pro veterinární lékaře. Součástí služeb ordinace je i exteriérová úprava psů, prodej kvalitních krmiv a některých chovatelských potřeb.

Veterinární klinika Medipet Zlín - vstup do kliniky
Veterinární klinika Medipet Zlín - čekárna
Veterinární klinika Medipet Zlín - čekárna
Veterinární klinika Medipet Zlín - ordinace
Veterinární klinika Medipet Zlín - rentgen
Veterinární klinika Medipet Zlín - váha
Veterinární klinika Medipet Zlín - předoperační příprava
Veterinární klinika Medipet Zlín - zubní jednotka
Veterinární klinika Medipet Zlín - předoperační ošetření
Veterinární klinika Medipet Zlín - příprava na operaci
Veterinární klinika Medipet Zlín - příprava na operaci
Veterinární klinika Medipet Zlín - laboratoř
Veterinární klinika Medipet Zlín - operační zákrok

Krásná srst: dar přírody, o který je nutno pečovat

Pravidelná péče o kožíšek miláčků je jedním ze základů spokojeného zvířete. Je jedno, jestli máte doma výstavní kus nebo jen potřebujete nutnou úpravu pro pouliční směs.

Vaše domácí zvíře si zaslouží stejnou péči a pozornost, jaká se dostává i nám lidem. Aby péče o srst nesla ovoce, musí být pravidelná. Ideální frekvence návštěv v psím salónu je jednou za 6 až 8 týdnů, maximum jsou tři měsíce. Po delší době je srst přerostlá a po předcházejícím odborném střihu už není ani památky.

Mnoho majitelů si myslí, že pečovat o srst střihem je důležité jedině v létě – ale po zbytek roku pak mají psa se zacuchanou a zplstnatělou srstí, jejíž úprava bude pro psa nepříjemná až bolestivá a ještě bude muset v salónu strávit dvojnásobek času. Mimo jiné hrozí i poranění, protože kůže není pod zanedbanými chuchvalci srsti vidět a snadno pak i při největší opatrnosti dojde k pořezání nebo střihnutí.

Také finanční stránka bude jiná nejen pro samotnou náročnost úpravy, ale také proto, že nepoddajné slepence tupí a ničí strojky a nůžky. Kromě toho je neupravovaná srst semeništěm kožních nákaz - infekcí, svrabu, plísní nebo vnějších cizopasníků.

Přehled procedur, které by měl Váš pejsek absolvovat u odborníka:

Stříhání

Pravidelná péče o kožich je velmi důležitá. Jednak pes má nějaký esteticky přijatelný vzhled, ale také se předchází i zdravotním problémům. Pokud se zcuckovatí kožich, tak se v nepřehledné spleti chlupů usazuje špína a kůže nemůže tak dýchat, což vede i k hnisavým zánětům. Velké množství chlupů může také bránit běžné termoregulaci a psovi by bylo pak zbytečně pořád horko, cítil by se nesvůj a byl by nervózní, což může vést k nečekaným reakcím zvířete. Zároveň by chloupky na tlapkách neměly zachytávat zbytečné nánosy špíny, tudíž i zde je speciální úprava vhodná. A pak tu máme určitá plemena, jež si žádají specifický sestřih (teriéři, bišonci, maltézáčci nebo pudlíci).

Trimování

Je to metoda, kdy se odstraňuje odumřelá srst i s kořínky, když nemůže sama vypadnout. Provádí se u hrubosrstých plemen psů díky této proceduře se srst stává kvalitnější. Touto úpravou by měl pejsek projít tak jednou za 2 měsíce.

Koupání a fénování

Tento proces většina psů nemá příliš v oblibě. A to ani ti, kteří se jinak smočí v rybníce. Klasická koupel pro ně ale není zábava a nelze při ní plavat, takže spolupracovat s vámi také moc nebude. Svěřte psa do péče odborníka, který už zná reakce zvířat a bude postupovat tak, aby bylo co nejrychleji hotovo. Následné vyfénování pak vede už jen k rychlejší úpravě, abyste se nezdržovali a mohli si odnést (nebo odvézt) zvíře domů. Také je důležité při fénování pejska zároveň vyčesávat, přičemž se srst vyrovná a vzhled se udrží i po dobu jednoho měsíce, necuckovatí se.

Stříhání drápků

Tento proces raději svěřte odborníkovi. Jedině on zná nejlépe biologickou stavbu psa a ví, kde může provádět úpravu, aby psovi neublížil. Pokud má pes např. tmavé drápky, tak nevidíte cévku, která je v nehtu. Zásah do ní může přivodit zvířeti bolesti. Jednou za dva měsíce proto dopřejete svému miláčkovi tuto proceduru.

Depilace chloupků z uší

Zamotané chlupy v uchu mohou přinést psovi nepříjemnosti a nebude třeba reagovat tak, jak chcete. Pamatujte, že sluch je jeden ze smyslů. Odstranění chlupů tak předchází i zbytečnému usazování mazu, protože pokud je ucho osrstěné, tak se má tekutina čeho chytit a kde se usadit.

Čištění análních žlázek

Tento postup můžete lze provádět sami, ale ne každému to přijde líbivé. Když už jste v salonu, tak proč nevyužít péče odborné. Čištění probíhá tlakem na žlázy v okolí análního otvoru a při nesprávné manipulaci se nevytlačí veškerý sekret, proto je lepší svěřit zvíře do salonu.

Dopřejte Vašemu milovanému pejskovi pocítit tu nejlepší péči jak zdravotní tak i o srst, krásný zdravý vzhled a nechte ho hýčkat a rozmazlovat právě u nás. Dokonalý střih, hezký obojek, stylové oblečení, ale i léčivé a relaxační procedury s použitím nejkvalitnější kosmetiky. Lze si zakoupit i řadu parfémů Héry, která obsahuje celkem 8 vůní. Lehké či intenzivnější aroma podpoří osobitost Vašeho psa bez jakékoliv újmy na jeho smyslovém vnímání. Zvláčňují srst, působí jako kondicionér a srst zanechává rozzářenou.

Veterinární klinika Medipet – to je odbornost prověřená praxí, jsme tu pro Vás a Vaše miláčky od roku 1995.

Veterinární klinika Medipet, Veterina Zlín, veterinární ordinace pro malá zvířata

Broučkova ul. 5395
760 01 Zlín
Česká republika

medipet@post.cz

Veterinární ordinace Medipet
facebook Veterinární klinika Medipet
ČAVLMZ
AAHA
ESVOT
ECVO
ESVC

Veterinární klinika Medipet, Broučkova ul. 5395, 760 01 Zlín, Česká republika

úvod / kontakt / medipet@post.cz